BİKOSOFT Exporter Systems, ihracat yapan her firmanın pazar araştırmasını takiben, ihracat sürecini, belgelerini, müşteri ile tanışma seviyesinden başlatıp talep değerlendirme, proforma fatura / teklif hazırlama, sipariş alma, ödeme takip (varsa akreditif analizi), üretim ve satın alma emri oluşturma, yükleme anında (varsa akreditife uygun olarak rezervsiz şekilde, tek tuş ile) ihracat belgelerinin hazırlanmasına kadar hem üst yönetim hem de operasyon kadrosuna yardımcı olan komple ve entegre bir İhracat Yönetim Yazılımıdır.


İhracat yapan firmalarda kişiye bağlı hataları minimize eden ve satış-ihracat sürecinde %21’den fazla zaman tasarrufu sağlayan Bikosoft İhracat Yönetim Yazılımı 25 yılı aşan, 60’dan fazla ülkeye ihracat tecrübe birikiminden çıkan bir sistemdir.
Bikosoft İhracat Yönetim Yazılımı müşteri bulmanın zorluğunu dikkate alarak mevcut müşteriler ile etkili iletişimi kolaylaştırırken süreci iki aşamada değerlendirir.


İlk aşamada satış yapan her firmanın kullanabileceği esneklikte, pazar araştırmasında elde edilen potansiyel müşteriler ile profesyonel bir iletişim sürdürmeyi sağlayarak, teklif verme, sipariş alma, ödeme takibi, üretim/tedarik ve teslim sürecini yönetirken,


İkinci aşamada ihracat yapan firmaların titizlik ile hazırlaması gereken ihracat belgelerini hızlı ve (varsa akreditife uygun olarak) rezervsiz bir şekilde hazırlama kolaylığı sağlayan entegre bir yazılımdır.


Akreditifli işlemlerde, gözden kaçan küçük hata ve noksanlar sebebi ile oluşan rezervler sonucu tahsilatın gecikmesi gibi birçok firmanın mağdur olduğu sorunları ortadan kaldıran bir yazılım olarak geliştirilmiştir.


Bunlara ek olarak, servis-garanti takip ve satış sonrası müşteri memnuniyetini takip etme imkanı da sunmaktadır.


Bikosoft İhracat Yönetim Yazılımı çalışma sürecindeki bir çok zaman tuzağı işlerden kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmakta ve pratik kullanım ile sağladığı zaman tasarrufu sayesinde ihracatçıya yeni müşteriler bulması için zaman kazandırmaktadır (+yüzde21).

 

   
Bilgi Kartı
Pazar araştırmalarından, fuarlardan, ziyaretlerden vb. elde edilen bilgilerin firma adına ayrıntılı bir şekilde veri tabanına kaydedildiği kısımdır. Bu kısımdan yapılacak veri girişi sistemin temelini oluşturur.  Girilen bilgi kartları diğer modüllerle tam entegre çalışır. Girilen tüm bilgiler gerekli bilgi kartına işlenerek ayrıntılı bir veritabanı oluşturmanızı sağlar.

 

Görüşme Yönetimi

Şirket bünyesinde çalışan personelin yaptığı görüşmelerin kaydedildiği kısımdır. Şirket içi iletişimin önemli bir parçasını oluşturacak olan modülümüz, kullanıcı bazlı uyarı sistemi ile tüm görüşmelerinizi anında karşınıza getirecektir. BİKOSOFT Görüşme Yönetimi sayesinde hiç bir görüşmenizi atlamayacaksınız.

 

Teklif Sipariş Modülü (İhracat altyapısı ile entegre)

Pazar araştırmasından başlayıp görüşmeleri takiben, teklif oluşturma dahil satışın (istenirse üretim ve ödeme / akreditif) tüm aşamalarını takip edebileceğiniz modüldür. Müşterinize çok kısa bir süre içinde teklifinizi verebilecek ve sonrasında teklifin durumunu takip edebileceksiniz. İhracatla ilgili tüm sevk evraklarını, (varsa) akreditif şartlarına uygun olarak tek tuşla çıkarabilirsiniz. Tüm ihracat evraklarınız bir kaç saniye içinde hazır olacaktır.

 

Görev Yönetimi

Şirket içinde veya seyahatte, mekan sorunu yaşamadan, çalışanların iletişimini profesyonel bir yapıda organize eden, kurumsallaşma sürecinde önemli bir eksikliği giderecek olan bu modül ile kullanıcılar verilen yetkiler doğrultusunda birbirlerine görev verebilecekler, görev aşamalarını ve tamamlanmasını takip edebilecekler ve aynı zamanda üst kademedeki kişilerinde bilgilenmesini sağlayabileceklerdir.

 

Servis Yönetimi

Satış sonrası servis ve garanti takibi ile ilgili tüm işlemlerinizi bu modül sayesinde takip edebilecek, satış sonrası müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkaracaksınız. Ayrıca sorun yaşadığınız ürünlerinizle alakalı istatislik kaynağınız olacak.

 

Raporlama ve Analiz

Sisteme kaydedilen firmalar bu modül sayesinde ayrıntılı şekilde analiz edilebilecek, ayrıntılı filtreleme ve bulunan kayitlara email ve faks gönderme gibi özellikleri ile bu modül sizin en büyük yardımcınız olacak.

 

Selectmail

Bu modül herhangi bir metin içindeki email adreslerini tarayıp ayırarak verdiğiniz anahtar kelimeler altında sisteme kaydeder ve gerektiğinde kullanmanızı sağlar. Aynı zamanda modül içersinde bulunan yada kayirli emaillere mesaj gönderebilirsiniz.

 

Müşteriler ile Periyodik İletişim

Bu modül ile ayrıntılı şekilde filtreleme yaptığınız firmaların yetkililerine özel tanıtım, hatırlatma ve bilgi emailleri, faksları ve sms gönderebileceksiniz. Bu modül asla piyasada bilinen toplu email gönderim programı olmayıp, tek tek firma yetkilisinin adına özel emailler, fakslar ve sms ler gönderen bir sistemdir.

 

Yönetici Paneli

Tüm veritabanı üzerinde oluşan şirket hafızasını istatislik bilgiler ile rakamsal ve grafiksel olarak görmenizi sağlar. Pazar araştırması sonuçları, müşteri sayısı, potansiyel müşteri oranı, kullanıcı performans ölçümü, verilen teklifler ve siparişe dönme oranları, teklif ve siparişin yoğunlaştığı ülkeler, şehirler gibi bir çok alanda şirketinizin ortak hafızasına anında ulaşabilirsiniz.